فروش سنگ فیروزه
خانه / فیروزه نیشابور / فروشگاه خرید و فروش فیروزه نیشابور

فروشگاه خرید و فروش فیروزه نیشابور

فیروزه نیشابور، نگینی اصیل و بسیار مشهور در بین علاقه مندان سنگ های زینتی می باشد که در فروشگاه های سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی خرید و فروش می شود.
فیروزه نیشابوری را که بر روی جواهرات مشاهده می کنید مراحل زیادی را طی نموده تا به دست جواهرسازان برسد و بر روی جواهرات کارگذاشته و در داخل بازار خرید و فروش شود.
در این مطلب قصد داریم شما را با مراحلی که فیروزه نیشابور گذرانده تا به دستتان برسد، آشنا نماییم.

مراحل استخراج و آماده سازی سنگ فیروزه نیشابور
ابتدا شما را با دو اصطلاح سنگ راف و تیزبر آشنا میکنیم:
سنگ راف: سنگ فیروزه نیشابور، توسط کارگران زحمتکش و بومی دو روستا به نام روستای علیا و سفلا که که به روستای معدن فیروزه معروف می باشند، از داخل معدن با استفاده از دینامیت ها و مواد منفجره استخراج می شود. این فیروزه های خام که در بازار به آنها سنگ فیروزه راف می گویند در مزایده هایی که در روستا بعد از استخراج سنگ، برگذار می شود، به فروش گذاشته می شود و این سنگ ها توسط فیروزه تراشان خبره خریداری و مراحل تراش را طی می کند.

سنگ فیروزه نیشابور
استخراج سنگ فیروزه نیشابور
سنگ فیروزه نیشابور
سنگ راف فیروزه نیشابور

سنگ تیزبر: سنگ فیروزه راف توسط افراد ماهر که تجربه ی فراوانی در سنگ فیروزه نیشابور دارند، توسط دستگاهی که به آن دستگاه تیزبر می گویند به قطعات کوچتری تبدیل می شود، در این مرحله مقدار زیادی از ناخالصی های اطراف سنگ فیروزه گرفته و به قول معروف روی فیروزه باز می شود و بعد از طی این مرحله فیروزع آماده ورود به مرحله ی تراش است.

تیزبرکردن سنگ راف
مرحله تیزبرکردن سنگ راف
سنگ فیروزه نیشابور
سنگ فیروزه تیزبر شده نیشابور

تراش فیروزه: فیروزه تیزبر، با مهارت زیاد و خاص فیروزه تراشان، توسط دستگاهی که با آن به فیروزه شکل می دهند، به اشکال مختلف تراش می خورد که این مرحله دقت زیادی را می طلبد تا بلکه فیروزه شکلی متوازن و زیبایی به خود بگیرد بعد از تراش سنگ و تبدیل شدن به نگینی منحصربه فرد آماده می شود تا مراحل سمباده و جلا خوردن را طی کند تا براقیت منحصر بفردی را از آن خود کند.

سنگ فیروزه نیشابور
تراش سنگ فیروزه نیشابور

جلا فیروزه: جلای فیروزه تراش خورده نیشابور به دو مرحله ی سمباده زنی و مرحله ی استفاده از چرم و پودر جلا تقسیم می شود که توسط سمباده ای که بر روی دستگاه تراش نصب می شود تمام ناهمواری های ریز و ذره بینی فیروزه را از بین میبرند و سطحی صاف و صیقل خورده ای را آماده می کنند تا توسط چرم که آن هم بر روی دستگاه تراش فیروزه نصب شده به همراه پودر جلا، فیروزه مراحل پایانی براق شدن را طی میکند و آماده ی جولان دادن بر روی انواع زیورآلاتی می شود که جواهرسازان با مهارت خاص خود آن ها را می سازند.

سنگ فیروزه نیشابور
مرحله جلازدن سنگ فیروزه نیشابور
سنگ فیروزه نیشابور
سنگ فیروزه نیشابور جلاخورده

شرکت یکتا گوهر
شرکت یکتا گوهر با به کارگیری خبره ترین و ماهرترین تراشنده ها در زمینه تراش سنگ فیروزه نیشابور، اعلام می نماید که می تواند هر مقدار فیروزه نیشابور که نیاز داشته باشید در هر کیفیت و قیمت، شما عزیزان را تامین نماید.
هدف ما جلب رضایت و اعتماد شما و ایجاد یک همکاری رضایت بخش و طولانی مدت در زمینه خرید و فروش سنگ فیروزه، این گوهر آسمانی می باشد.
منبع: شرکت یکتا گوهر

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120000000
آدرس کانال: @00000
سامانه پیامکی: 30004505000514
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagohar.com

مطلب پیشنهادی

صادرات فیروزه نیشابور اصل

صادرات فیروزه نیشابور اصل به کشور های خارجی به صورت قابل توجهی انجام می شود …